Home wins at 1 goal: 46 (20%) (43% from all home wins)
Away wins at 1 goal: 33 (14%) (61% from all away wins)
Total wins at 1 goal: 54 (24%) (49% from all wins)
Home goals: 341 60%
Away goals: 221 39%
Goals/match: 2.49

Observam aici ca procentul de victorii la un gol diferenta este ceva mai mare decat in Germania. 49% din toate victoriile sunt la un gol diferenta, si 61% din victoriile in deplasare.

Media de goluri pe meci e mai mica decat in Germania, lucru care de altfel era si de asteptat, 2.49.

Novara are o victorie in ultima etapa si ma indoiesc ca poate sa o repete si in urmatorul meci. De asemenea Fiorentina are doua victorii consecutive si nu cred sa o lege pe a treia. In partea de sus Udinese si Inter vin dupa doua infrangeri consecutive si ma astept sa isi revina.

Cagliari are doar 2 meciuri Over 3.5 in ultimele 23.

Nu exista nici o echipa care sa nu fi facut macar o data 0-0 in acest sezon (atentie pentru fanii de Over 0.5)

Milan e pe locul 4 in clasamentul rezultatelor la pauza, conducand doar de 9 ori pana la pauza.
Udinese conduce in clasamentul meciurilor la pauza, fiind condusa doar in 2 meciuri la pauza.
Novara e mult mai slaba decat restul echipelor la pauza fiind condusa in 15 din 23 de meciuri.